Aa
تاریخ : شنبه 22 مرداد 1401
کد 2616

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه؛

امسال دانشکده علوم پزشکی مراغه میزبان 20 دانشجوی پزشکی خواهد بود

دکتر ارجمند از پذیرش ۲۰ دانشجوی پزشکی در دانشکده علوم پزشکی مراغه در دفترچه انتخاب رشته‌ی کنکور ۱۴۰۱ خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی: صبح امروز دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه  در مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و تحقیقات دانشکده از پذیرش دانشجوی پزشکی در این دانشکده خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال دانشکده علوم پزشکی مراغه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاییدیه‌ی تربیت 20 دانشجوی مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی را کسب کرده است، که به دنبال آن با ایجاد دانشکده پزشکی، زمینه تبدیل دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه را تسریع خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص آمادگی دانشکده برای پذیرش دانشجویان نیز اعلام کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی در صدد آماده نمودن بسترهای کالبدی این رشته بر اساس استانداردهای ملی هستیم. که بتوانیم در اسرع وقت، زیرساخت‌های ضروری این رشته بسیار حساس و مهم را فراهم آوریم. قطعا با استقرار این رشته در دانشکده بسیاری از فیلدهای درمانی و زیرساخت‌های شهری نیز توسعه خواهد یافت. و حال با تلاش باید به سمتی برویم که بتوانیم در سال‌های آینده رشته‌های پزشکی را افزایش دهیم و هم بتوانیم رشته‌های تخصصی پزشکی را اضافه کنیم.

وی به اهمیت وجود رشته پزشکی در دانشکده اشاره کرد و گفت: یکی از ضرورت‌ها و پیش‌نیازهای ارتقای دانشکده به دانشگاه وجود تعدادی از دانشکده هاست که پیش نیاز اصلی ارتقاء، ایجاد دانشکده پزشکی بود،  که در حال حاضر راه‌اندازی آن محقق شده  است، قطعا به دنبال آن، با ایجاد دانشکده پزشکی در مراغه زمینه تبدیل دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه تسریع خواهد شد. 

دکتر ارجمند با بیان این که وجود دانشجویان رشته پزشکی به لحاظ ارتقای علمی و فرهنگی برای شهرستان بسیار حائز اهمیت است، گفت: اعضای هیات علمی متناسب با این رشته باید در شهرستان جذب شوند، که این موضوع هم در حوزه درمان و هم در دانشکده علوم پزشکی و دانشکده‌پرستاری مامایی اثرگذار خواهد بود؛ به طوری که یکی از ابعاد مهم آن تقویت بنیه علمی در حوزه منابع انسانی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه دانشکده علوم پزشکی مراغه  با دارا بودن سه مرکز آموزشی درمانی "بیمارستان سینا، بیمارستان امیرالمومنین (ع) و بیمارستان شهید بهشتی"  با بخش های تخصصی و همچنین وجود مراکز بهداشتی و درمانی در تمام مناطق تحت پوشش در زمینه برگزاری کلاس های عملی، تخصصی و کارورزی دانشجویان مشکلی نداشته و بی نیاز ازسایر مراکز و دانشگاه های دیگر می باشد.

به گزارش روابط عمومی در حال حاضر دانشکده های پرستاری و مامایی در زمینی به مساحت 100 هکتار و با زیر بنای 8 هزار مترمربع و دارا بودن کلاس های درس مجهز، آزمایشگاه های آموزشی و پژوهشی، آمفی تئاتر،کتابخانه،مرکز آزمون صلاحیت های بالینی و بهره گیری از ابزارها وامکانات آموزشی و کمک آموزشی نوین و وجود 50 عضو هئیت علمی مجرب،  به عنوان یکی از مراکز مهم در حوزه های آموزش علوم پزشکی و پژوهشی در جنوب استان فعالیت میکند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 مرداد 1401
  • تعداد بازدید 381
  • واحد ارجاع دهنده دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه

اخبار

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی معرفی شد

1401/09/01

رئیس اداره آموزش معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی مراغه معرفی شد

1401/09/01

فراخوان تجدید مناقصه عمومی یک مرحله ای تهیه مواد اولیه و طبخ و توزیع غذای مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی در سال1401

1401/08/30

پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت هفته بسیج

1401/08/30

حل مشکلات پزشکان و تجهیز خانه های بهداشت از مهمترین اولویتهای حوزه بهداشت دانشکده می باشد

1401/08/30

راه اندازی بخش جراحی قلب در بیمارستان امیرالمومنین مراغه

1401/08/30

رکورد شکنی عمل جراحی در بیمارستان سینای مراغه

1401/08/29

پنجمین و ششمین دوره آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

1401/08/27

اولین جلسه هیات امنای دانشگاه/ دانشکده های علوم پزشکی تبریز/ مراغه و سراب

1401/08/25

ضرورت تخصیص اعتبار برای تکمیل بخش الحاقی بیمارستان سینای مراغه

1401/08/25

اسامی بهورزان برای مصاحبه اعلام شد

1401/08/24

آغاز ثبت‌نام بیست‌وهفتمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد

1401/08/24

دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی با فرمانده سپاه مراغه

1401/08/24

همکاری های بین بخشی برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی بسیار اهمیت دارد

1401/08/24

هفته قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

1401/08/21