Aa
تاریخ : جمعه 29 مهر 1401
کد 2666

در دیدار رئیس دانشکده با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح شد؛

افزایش تعداد رشته های دانشگاهی و دانشجویان در راستای برنامه های توسعه محور دانشکده

به گزارش روابط عمومی دانشکده، دکتر ارجمند و هیات همراه با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیبا هدف بررسی چالشهای موجود و همچنین توسعه فضاهای فرهنگی و رفاهی دانشجویان با دکتر شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دیدار کرد.
 در این دیدار دکتر ارجمند، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی و دانشجویی دانشکده گفت: دانشکده علوم پزشکی مراغه به عنوان یک مجموعه در حال توسعه، با توجه به هدف گذاریهای انجام شده، شاهد رشد روزافزون رشته های تحصیلی مختلف و به تبع آن افزایش دانشجویان بوده و در حال حاضر پذیرای بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در ۱۲ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و پزشکی است است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه تاکید کرد، در کنار افزایش کیفی و کمی رشته های تحصیلی و تعداد دانشجویان، توسعه متوازن و همزمان زیرساخت های رفاهی و فرهنگی نیز در دستور کار دانشکده علوم پزشکی مراغه قرار گرفته است.  ایشان افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده فاز اول صنعتی سازی آشپزخانه دانشکده در طول سال تحصیلی گذشته به انجام رسیده و در سال جاری عملیات کف سازی کامل و اصلاح سیستم سیم کشی آشپزخانه به اتمام رسید.

دکتر ارجمند با اشاره به عملیات توسعه فضای رفاهی در خوابگاه شهید دکتر رهبری افزود: در این طرح فضای مربوط به قرائتخانه، نمازخانه، باشگاه ورزشی، سرویس بهداشتی عمومی، انباری و محل توزیع غذا با صرف هزینه ای بالغ بر حدود ۱۰ میلیارد ریال به مجموعه خوابگاه مذکور اضافه شد.

دکتر ارجمند در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برنامه های توسعه محور دانشکده علوم پزشکی مراغه در حوزه فرهنگی دانشجویی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بسترهای مربوط به ساخت خوابگاه متاهلی آماده گردیده، به طوریکه با همکاری معاونت توسعه و منابع انسانی دانشکده، زمینی به مساحت حدود ۷۰۰ متر در داخل شهر به این امر اختصاص داده شده و دفتر فنی در حال آماده سازی نقشه و اخذ پروانه ساخت محل مذکور می باشد. وی همچنین گفت: با توجه به نبود فضای ملکی فیزیکی استاندارد برای ورزش دانشجویان، اقدامات اولیه ساخت زمین چمن مصنوعی جهت استفاده اساتید، کارکنان و دانشجویان نیز صورت گرفته است.

کمک به خرید خوابگاه دخترانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و سالن ورزشی چند منظوره اداره مخابرات شهرستان نیز از جمله موارد دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر این که دانشجویان ذخایر ارزشمند و سرمایه اصلی کشور هستند و باید در راستای افزایش رفاه، شادی و نشاط و بهبود معیشت آنها تلاش کنیم، خطاب به دکتر شیراوژن گفت: با توجه به هزینه بر بودن پروژه های عمرانی و عدم کفاف منابع مالی در اختیار دانشکده، نیازمند مساعدت و توجه جنابعالی در راستای عملیاتی کردن موارد مذکور هستیم و مجموعه مدیریتی دانشکده در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.


در ادامه این نشست، دکتر علی احسانی، معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز ضمن تقدیر از دکتر شیراوژن گفت: ساختار مدیریت دانشکده علوم پزشکی مراغه، ساختاری کاملا فرهنگی بوده و نگاه فرهنگی بر آن حاکم است. وی یادآور شد: مجموعه ی مدیریت کلان دانشکده اهمیت بسیاری به مسائل فرهنگی داده است و از برنامه های مختلف مربوط به ترویج و توسعه فرهنگ اسلامی ایرانی در محیط دانشگاهی به طور کامل حمایت می‌کند.
دکتر احسانی گفت: تلاش برای بهبود شاخصهای معیشتی، رفاهی و فرهنگی دانشجویان به عنوان آینده سازان جامعه در اولویت قرار دارد و مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده نیز با تمام توان با بسیج امکانات در این مسیر گام بر میدارد.

گفتتی است در پایان این نشست، دکتر شیراوژن ضمن استقبال از برنامه ها و پیشنهادات ارائه شده، دستور بررسی و انجام اقدامات لازم در خصوص تسهیل فرآیندهای اداری و تامین منابع مالی در صورت امکان را صادر کرد.
  • نوشته شده
  • در جمعه 29 مهر 1401
  • تعداد بازدید 87
  • واحد ارجاع دهنده روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه

اخبار

خدمات رایگان به بیماران مبتلا به HIV در مرکز مشاوره بیماری های رفتاری

1401/11/12

خدماتی که به صورت رایگان برای تشخیص زودهنگام سرطان انجام می گیرد

1401/11/12

پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین دهه فجر انقلاب

1401/11/12

بهره برداری از سه طرح بزرگ بهداشتی و درمانی در دهه فجر

1401/11/12

برگزاری کارگاه آموزشی نقش شایعات بر ادراکات و رفتارهای سلامت در اپیدمی ها و چگونگی اعتبارسنجی محتواها در فضای مجازی

1401/11/10

برگزاری دوره های تربیت سفیران سلامت طلبه در حوزه های علمیه شهرستان توسط گروه آموزش وارتقای سلامت

1401/11/10

500 کیلوگرم مواد غذائی فاسد و تاریخ گذشته ضبط شد

1401/11/10

فراخوان مزایده فروش املاک دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه در سال 1401

1401/11/10

اطلاعیه آزمون جامع توجیهی بدو خدمت

1401/11/10

تکریم ارباب رجوع از اصلی ترین اهداف مجموعه دانشکده علوم پزشکی مراغه است

1401/11/09

دکتر اعتمادی بعنوان معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه منصوب شد.

1401/11/09

فراخوان مزایده فروش املاک دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه در سال 1401

1401/11/09

فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله ای واگذاری خدمات عمومی مرکز آموزشی درمانی سینا دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه در سال 1401

1401/11/09

اقدامات دشمن نشان دهنده شکست آنها در جنگ ترکیبی علیه ملت ایران است

1401/11/09

امضای تفاهم نامه مدیریت غذا و دارو با شهرداری مراغه جهت امحاء و معدوم سازی محصولات غیرمجاز مکشوفه

1401/11/08