Aa
تاریخ : يکشنبه 17 ارديبهشت 1402
کد 2996

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه؛

ماماها همراهان بی‌ادعای مادر و نوزاد

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: ماما‌ها همراهانی هستند که مسیر به پایان رسیدن انتظار ۹ماهه در آغوش کشیدن نوزاد را برای مادر تسهیل می‌کنند
به گزارش روابط عمومی صبح امروز مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما با حضور دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه، دکتر اعتمادی معاون درمان، مهندس پوررستم معاون توسعه و مدیریت منابع دانشکده و جمعی از مدیران و کارکنان با حضور ماماهای شاغل در سالن اجتماعات بیمارستان شهید بهشتی برگزار شد.
 
در این مراسم دکتر ارجمند رئیس دانشکده ضمن تبریک روز جهانی ماما به نقش ماماها در جامعه اشاره کرد و گفت: ماماها می توانند به عنوان یک فرد تأثیر گذار در اصلاح رفتار جامعه پزشکی پیشقدم باشند تا کمترین آسیب را به زنان باردار در زایمان ها داشته باشیم.
 
وی در ادامه ضمن قدردانی از فعالیت‌های آنها در راستای ارتقای سلامت مادران، روز جهانی ماما را فرصت مناسبی برای شناساندن فعالیت‌های این حوزه دانست و برافزایش مهارت‌های علمی و عملی ماماها تاکید کرد.
  
وی، ترویج زایمان رایگان را یکی از بسته های خدمتی جوانی جمعیت  بیان کرد و گفت: لازمه دستیابی به اجرای موفقیت آمیز این برنامه، تلاش و مساعدت همه همکاران حوزه سلامت به ویژه این قشر می باشد.
 
دکتر ارجمند ضمن اشاره به وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و کودک که ماما ها برعهده دارند اذعان داشت: حیطه خدمات مامایی بسیار گسترده است و علاوه بر حمایت از مادر و کودک در لحظه تولد، شامل رشد و پایش کودک، ترویج تغذیه با شیر مادر و خدمات بلوغ و یائسگی و ... می باشد.
 
دکتر ارجمند، آموزش و فرهنگ سازی در راستای کاهش نرخ سزارین را ضروری دانست و تاکید کرد: باید به مردم آگاهی داد که انجام عمل سزارین بیشترین آسیب را به نوزاد وارد می کند.
 
کسب رتبه یک اعتبار بخشی توسط بیمارستان شهید بهشتی
دکتر اعتمادی معاون درمان دانشکده با بیان کسب رتبه یک اعتبار بخشی کشور توسط بیمارستان شهید بهشتی مراغه گفت:  این بیمارستان با ارتقاع شاخص های مختلف توانست رتبه یک اعتبار بخشی را کسب نماید.
 
دکتر اعتمادی گفت: بهبود زمان تعیین و تکلیف بیماران و کل زمان ماندگاری بیماران بستری در اورژانس و بهبود شاخص های ایمنی از جمله اقدامات صورت گرفته توسط این بیمارستان می باشد.
وی افزود:  بیمارستان شهید بهشتی مراغه با دارا بودن ۱۶ متخصص زنان و و فوق تخصص نوزادان و nicu مجهز با ۲۴ تخت  از نظر تجهیزات پزشکی علاوه بر شهرستان مراغه،  به شهرستان های همجوار نیز در زمینه زنان و مامایی خدمات درمانی ارائه می کند.
 
وی ادامه داد: این بیمارستان با افزایش ۲۰ درصدی زایمان فیزیولوژیک نسبت با سال گذشته و افزایش چشم گیر زایمان بی درد توانسته است اقدامات موثری را حوزه زنان و زایمان ارائه نماید.
 
تولد ۲۸۳ نوزاد در فروردین ماه امسال
دکتر آهنگری رئیس بیمارستان در این مراسم گفت: در فروردین امسال ۲۸۳ موالید زنده ثبت شده است که شامل ۱۲۹ نوزاد پسر و ۱۲۴ نوزاد دختر می باشد.
 
وی افزود: بلوک زایمان و اتاق عمل بیمارستان‌ها از جمله بخش‌هایی است که در طول سال و بدون وقفه در هر شرایطی به مادران باردار و دیگر بیماران خدمات رسانی می‌کنند.
 
وی در پایان گفت: در راستای ارائه خدمات و عمل به وظایف در قانون جوانی جمعیت این بیمارستان تلاش می کند با ارتقا شاخص های مختلف در خدمت مادران باردار باشد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه بیمارستان شهید دکتر بهشتی مراغه واقع در جنوب غربی استان آذربایجان شرقی با بخش های درمانی جراحی زنان، بلوک زایمان، اتاق عمل، اطفال، نوزادان، اورژانس و NICU ؛ به عنوان بیمارستان مرجع برای شهرهای همجوار تعریف شده است.
 
گفتنی است در این آیین با اهداء لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود، ازمامای نمونه دانشکده تجلیل و قدردانی شد.
 


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 ارديبهشت 1402
  • تعداد بازدید 157
  • واحد ارجاع دهنده روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه

اخبار

پیام تبریک معاون محترم توسعه و گرامیداشت روز مهندس

1402/12/05

پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج)

1402/12/05

افتتاح ۳ بخش درمانی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) مراغه

1402/12/02

تشریح برنامه های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی به مناسبت هفته جوان

1402/12/02

همایش تجلیل از داوطلبان و سفیران سلامت مراغه برگزار شد

1402/11/28

از جانبازان دانشکده علوم پزشکی مراغه تجلیل شد

1402/11/25

بهره‌برداری از نخستین آزمایشگاه سلولی مولکولی جنوب آذربایجان‌شرقی

1402/11/21

زایمان فیزیولوژیک ضامن سلامت مادر و نوزاد

1402/11/19

اطلاعیه پذیرش فراگیر بهورزی

1402/11/18

مساله خانواده و ازدواج دانشجویان و کارکنان نظام سلامت اولویت اصلی مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی است

1402/11/15

پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه مناسبت فرارسیدن چهل و پنجمين دهه فجر انقلاب

1402/11/12

بازید رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه از پروژهای عمرانی در دست اجرا

1402/11/11

ارتقای حوزه سلامت از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

1402/11/11

دکتر مجتهدی: انبارهای نگهداری مواد غذایی و آشامیدنی زیر چتر نظارتی مدیریت غذا و دارو قرار دارند

1402/11/10