Aa
تاریخ : سه شنبه 2 خرداد 1402
کد 3017

به مناسبت هفته خوابگاها؛

حضور هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی مراغه در جمع دانشجویان خوابگاه شهید دکتر رهبری

 براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برنامه هفته‌ خوابگاه‌ها امسال از روز شنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه آغاز شده و روز جمعه، ۵ خرداد ماه به پایان می‌رسد. هفته خوابگاه‌ها در سال جاری با شعار «سرای دانشجو، با نشاط و امیدآفرین» در حال برگزاری است.
 به گزارش روابط عمومی، به مناسبت گرامیداشت هفته خوابگاه ها دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه به همراه دکتر احسانی معاون آموزشی، پژوهشی دانشجویی دانشکده شامگاه دوشنبه با حضور در خوابگاه شهید دکتر رهبری از نزدیک با دانشجویان دانشکده دیدار و گفت و گو کردند.

دکتر ارجمند در ابتدای این نشست صمیمی ضمن تبریک دهه کرامت و هفته خوابگاهها اظهار کرد: از مهم ترین ویژگی های سکونت در خوابگاه، تمرین مهارت های اجتماعی و زندگی جمعی است.

دکتر ارجمند، خواستار پیگیری امور رفاهی و معیشتی دانشجویان ساکن خوابگاه ها شد و رسیدگی به مشکلات آنان را یکی از مهم ترین دغدغه های مسئولان دانشکده عنوان کرد.

 وی در جمع دانشجویان ضمن تاکید بر پیگیری برای رفع مشکلات معیشتی و رفاهی دانشجویان  اظهار داشت: دانشجو باید با تکیه بر معنویات اسلامی و اخلاقی، اهداف خود را به پیش ببرد و از لحظات و دوران جوانی بهترین استفاده علمی را ببرد تا بتواند فردا به عنوان یک عنصر مفید و خلاق در جامعه فعالیت کند.
  

▪️ زیستن در خوابگاه یک فرصت است
 دکتر علی احسانی معاون آموزشی ،پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: زیستن در خوابگاه فرصتی برای زیستن در آینده‌ای بهتر است. دانشجویان بازندگی در خوابگاه‌ها با شرایط، اقوام و سنت‌های متفاوت آشنا می‌شوند و این تفاوت‌ها به انسان می‌آموزد چگونه نقش‌های خود را انتخاب کند تا با جلوگیری از تعارض به تفاهم و مشارکت در انجام امور برسد.

 وی افزود: زیستن در خوابگاه یک فرصت است و دانشجویان با مشارکت در تجربه‌های متفاوت برای قبول نقش‌های خود در آینده آماده می‌شوند. در قرن بیست‌ و یک انسان‌هایی موفق هستند که ادبیات کار گروهی را می‌دانند و آن را فراگرفته‌اند و این فرصت برای دانشجویان خوابگاهی مهیا شده تا آن را تمرین کنند.

 وی با اشاره به برنامه‌های مصوب در هفته خوابگاه‌ها بیان نمود: مشارکت فعال دانشجویان در برنامه‌های این هفته فراگیری اصول صحیح زندگی خوابگاهی، ترویج سلامت با اجرای مسابقات ورزشی و مسابقات فرهنگی و فراهم شدن نشاط و تندرستی در زندگی خوابگاهی از اهداف برگزاری هفته خوابگاه‌ها است.

 دکتر احسانی با توجه به سیاست های دولت در مورد قانون جوانی جمعیت گفت: با توجه به تاکید دولت در خصوص توجه به مسئله جوانی جمعیت ،در تلاش هستیم بتوانیم با مرتفع کردن زیرساخت‌های دانشکده علوم پزشکی مراغه و تامین منابع مورد نیاز در جهت ساخت خوابگاه متاهلی اقدامات لازم را انجام دهیم.

▪️ هفته خوابگاه‌های دانشجویی فرصتی در جهت تقویت روحیه نشاط و سلامت دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشجویی است
بهزاد موسی زاده مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: تقارن هفته گرامیداشت سراهای دانشجویی با هفته ملی جمعیت و دهه کرامت، فرصت مغتنمی برای دانشجویان و دانشگاه بوده و برنامه های مختلفی در این رابطه در حال برگزاری است.

 وی افزود: در هفته خوابگاه‌های دانشجویی برنامه‌های متنوعی همچون مسابقات ورزشی مانند دارت، فوتبال ۳ نفره، فوتبال دستی، شطرنج و طناب کشی و همچنین برنامه های متنوع دیگر بین دانشجویان ساکن خوابگاه برگزار می شود. 

موسی زاده افزود: هفته خوابگاه‌های دانشجویی فرصت مناسبی در جهت تقویت روحیه نشاط و سلامت دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشجویی است.

به گزارش روابط عمومی در این دیدار دانشجویان، نقطه نظرات خود را در زمینه مسائل رفاهی خوابگاهی خود را بیان و بدون واسطه صحبت ها و درد دلهای خود را با مسئولان دانشکده در میان گذاشتند.  • نوشته شده
  • در سه شنبه 2 خرداد 1402
  • تعداد بازدید 115

اخبار

انجام آزمایش‌های غربالگری نوزادان در مراغه میسر شد

1402/07/04

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار مراغه

1402/07/04

پیام تبریک رئیس دانشکده به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

1402/07/04

رعایت موازین بهداشتی یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری تب مالت است

1402/07/04

پروژه احداث ستاد مرکز فوریت های پیش بیمارستانی در حال انجام است

1402/07/03

اختتامیه پنجمین دوره مدرسه فوتبال دانشکده علوم پزشکی برگزار شد

1402/07/03

اختتامیه پنجمین دوره مدرسه فوتبال دانشکده علوم پزشکی برگزار شد

1402/07/03

آزمون استخدامی دانشکده علوم پزشکی برگزار شد

1402/07/01

هیجدهیمن کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی

1402/06/30

مراسم گرامیداشت روز اورژانس و فوریت های پزشکی برگزار شد

1402/06/29

کارگاه آموزشی ویژه مدیران دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد.

1402/06/28

فراخوان عضویت در بسیج جامعه پزشکی

1402/06/28

دانشکده علوم پزشکی مراغه مجری آزمون مصاحبه پذیرش رشته فوریت های پزشکی

1402/06/28