Aa
تاریخ : دوشنبه 27 شهريور 1402
کد 3169

بهورزان نقش پررنگی در آگاه‌سازی و اجرای قوانین طرح جوانی جمعیت دارند

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی ، ظهر امروز مراسمی جهت گرامیداشت روز بهورز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه ، معاونین بهداشت و توسعه دانشکده و بهورزان خانه های بهداشت شهرستان مراغه، در تالار بهشت مراغه برگزار گردید.


رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در  این مراسم ضمن تبریک روز بهورز گفت: زحمتی که بهورزها در خط مقدم مراقبت های بهداشتی می کشند بسیار ارزشمند است چرا که تاثیر فعالیت های آنها به مدت طولانی در روی سیستم سلامت باقی می ماند. کما اینکه با جلوگیری از مرگ و میر نوزاد و مادر باردار شاخص بهداشتی ما در سطح بین المللی هم خیلی بهتر از بسیاری از کشورها است
 

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه  با اشاره به نقش برجسته بهورزان خانه های بهداشت در تحقق برنامه های سلامت در دور افتاده ترین نقاط روستایی ، تلاش خالصانه را از مهمترین روحیات بهورزان خانه های بهداشت بر شمرد.
 
وی با تاکید بر نقش مهم بهورزان در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در کشور خاطرنشان کرد: آموزش نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم از قوانین حمایتی دولت برای این طرح بزرگ ایفا می‌کند و خانه‌های بهداشت بستری مناسب برای آگاهی بخشی است.
 
وی ادامه داد: از زمانی که بهورزان در ساختار وزارت بهداشت مشغول به خدمت شده اند، این نوع ساختار برای دنیا به عنوان یک الگوی جدید در خدمات دهی به مردم مطرح شده و خدمات بهداشتی درمانی در کشور به طرز چشمگیری با تلاش و دلسوزی این قشر ارتقا یافته است.
 


دکتر اسدیان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: بهورزان نقش مهمی در ترویج بهداشت و سلامت جامعه به ویژه در مناطق روستایی دارند.
 
وی افزود:  نقش بهورزان در حوزه بهداشت و درمان حائز اهمیت بوده و باید این تلاش ها ارج نهاده شود.
 
وی ادامه داد: دراین راستا، بهورزان و مراقبات سلامت در مناطق شهری و روستایی در کمک به بهداشت مردم تلاش کرده و یاریگر بخش درمان جامعه هستند.
 
وی اضافه کرد: این تلاشگران عرصه سلامت و بهداشت همچنین نقش مهمی در سلامت مادران، کودکان و سالمندان و نیز جوانی جمعیت ایفا می کنند.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون جامعه با چالش مهم پیری و چاله جمعیتی روبرو است افزود:  برای رفع این بحران‌پیش رو باید به سوی جوانی جمعیت حرکت کنیم و از این رو بهورزان نقش موثری در این زمینه با ارائه مشاوره های مناسب به خانواده ها دارند.
 


دکتر حق گشایی در این مراسم افزود: اگر در گذشته بسیاری از بیماریها جان مردم را تهدید می‌کرد و میزان مرگ و میر در بین مردم بالا بود، اما با استقرار بهورزان در خانه‌های بهداشت؛ سلامتی به اقشار مختلف جامعه خصوصاً ساکنان روستاها هدیه شده و میزان مرگ و میر در کشور نسبت به گذشته به نازل ترین سطح خود رسیده است.
 
وی خاطر نشان نمود: قدرشناسی و قدردانی از زحمات و خدمات بهورزان؛ وظیفه‌ای ذاتی، انسانی و سازمانی است چراکه این قشر خدمتگزار موجب ارتقاء سطح رضایتمندی مردم از خدمات دانشکده علوم پزشکی مراغه شده‌اند.
  


قاسمی ، مدیر گسترش شبکه، ضمن خوش آمد گویی و تبریک روز بهورز ، به نقش بی نظیر بهورزان در ارتقاء سلامت اشاره کرده و خدمات سلامت  صورت گرفته در محروم ترین روستاهای کشور را مدیون تلاش بی نظیر بهورزان دانست .
 
وی ادامه داد: در سال های اخیر و بازسازی و تعمیر ساختمان خانه های بهداشت و تاسیس خانه های بهداشت جدید ، گسترش خدمات سلامت به تمام نقاط شهرستان ، اعم از حاشیه شهر و روستاهای دور افتاده را از اهداف اصلی نظام سلامت برشمرد.
 
در انتهای مراسم ،تقدیرو تشکر از بهورزان نمونه انجام گردید.
 
حمیده گلی نژاد، پروانه مشتری، علی نوروزی، خلیل باقری، بشیر یحیوی، کشور طالبی، میلاد رزاقی، سیده موسوی، سمیه وثوقیان، فاطمه روزی، صالح پیری، فاطمه همتی، معصومه بهاری، صرفناز  سلیمان، یدالله رفیعی، زینب پور امیری، میلاد فرجی، مریم میرزایی، مهرانگیز کریمی، رقیه زمانپور، مژگان جوادی، نسرین محمدباقری،  اکرم نیک پور، نسیبه خیری، بهناز بهرام پور، میلاد رزاقی، نسرین نعمتی، زهرا قاسمی، فاطمه کریمی، شیدا عزتی  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 شهريور 1402
  • تعداد بازدید 125
  • واحد ارجاع دهنده روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه

اخبار

اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای پروژه های در درست اجرا دانشکده علوم پزشکی مراغه

1402/09/19

گزارش تصویری / برگزاری اردوی جهادی درمانی، فرهنگی، آموزشی و دندانپزشکی با همکاری بسیج دانشجویی، بسیج جامعه پزشکی، معاونت بهداشتی و کانون اردوهای جهادی دانشکده علوم پزشکی مراغه

1402/09/18

برگزاری اردوی جهادی درمانی، فرهنگی، آموزشی و دندانپزشکی با همکاری بسیج دانشجویی، بسیج جامعه پزشکی، معاونت بهداشتی و کانون اردوهای جهادی دانشکده علوم پزشکی مراغه

1402/09/18

حضور ارزیابان اعتباربخشی پزشکی عمومی‌ وزارت بهداشت در دانشکده علوم پزشکی مراغه

1402/09/18

دوازدهمین دوره آزمون توجیهی بدو خدمت کارکنان در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

1402/09/18

جلسه بستر سازی برای شهر سالم تشکیل شد

1402/09/15

پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت روز دانشجو

1402/09/15

از دست اندرکاران اجرای نظام برنامه ریزی عملیاتی دانشکده تقدیرشد

1402/09/15

دکتر احمد مجتهدی بعنوان مدیریت جدید غذا و دارو منصوب شد

1402/09/15

حضور دکتر خواجه بیشک در دفتر مدیر کل اداره امور مهندسی و پیگیری طرح معماری بیمارستان 350 تختخوابی دانشکده علوم پزشکی مراغه

1402/09/15

پیام تبریک روز حسابدار

1402/09/15

✍️ پیام تبریک رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت روز داوطلب

1402/09/13

تجلیل رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه از پروفسور امیر علی حمیدیه در اولین دوره تجلیل از مفاخر علمی مراغه

1402/09/12

شروع کارهای اجرایی پیمان بیمارستان 350 تختخوابی

1402/09/12

فریدون باقرزاده بعنوان سرپرست مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشکده علوم پزشکی مراغه منصوب شد

1402/09/12